NEJVHODNĚJŠÍ PŘEDLOHY

Jakou fotografii na hrob použít? Naleznete zde nejvhodnější předlohy. Abychom docílili co nejkrásnější porcelánové fotografie, je nesmírně důležité vybrat kvalitní obrazovou předlohu. I když pracujeme s nejmodernější technologií a dokážeme si poradit s mnoha druhy obrazových předloh, mezi něž se řadí např. i dobové historické fotografie či umělecké kresby, přeci jen vždy záleží na kvalitě původního materiálu.
Proto je potřeba věnovat výběru předlohy obzvláštní pozornost. 

Pokud si výběrem nejste jisti, není třeba si dělat starosti, rádi Vám pomůžeme.
Všechny dostupné fotografie nám můžete zaslat v digitální formě anebo poštou a společně určitě najdeme nejlepší řešení k Vaší plné spokojenosti. Pokud je fotografie mechanicky poškozená, ani to není problém. Podívejte se na naše grafické služby
K zaslanému materiálu přistupujeme samozřejmě s veškerou úctou a zodpovědností, v souladu s ochranou osobních údajů (GDPR). Všechny papírové fotografie se Vám vrátí v původním stavu – jsme si dobře vědomi toho, jak velkým pokladem pro Vás mohou být.

Máte-li nějaké dotazy či nejasnosti, neváhejte se na nás obrátit emailem nebo telefonicky. Jistě najdeme řešení.

retuš fotografie na pomník

RADY A DOPORUČENÍ K VOLBĚ PŘEDLOHY

ORIGINÁLNÍ PAPÍROVÁ FOTOGRAFIE

Nejdostupnější a také nejčastější předlohou pro porcelánovou fotografii na hrob bývá v současné době barevná pasová fotografie. Kvalita těchto fotografií (co se týče rozlišení, ostrosti, povrchové struktury i tónu) se však liší podle toho, kde, kdy a jakým fotolabem byly pořízeny. Dalším faktorem je skutečnost, jak bylo s fotografií nakládáno a kde byla uložena. (Byla umístěna za sklem v rámečku? Pak ji možná až příliš zesvětlilo sluneční záření. Byla založena v peněžence? Pak je možná trochu pokrčená…)
Pokud je ale fotka v dobrém stavu, je možné s ní dále pracovat – lze ji zvětšit do požadovaného formátu podle typu produktu, který si vyberete. U těchto zvětšenin je ovšem nutno počítat s drobnou ztrátou tiskové kvality. (Všimněte si, že u dokladové fotografie se klade největší důraz na zachycení detailu hlavy, zatímco pozadí, oděv a ostatní aspekty jsou vedlejší. Nesmí nás tedy překvapit, že se tyto skutečnosti projeví i při zvětšení portrétu.)
I přesto je pasová fotografie nejběžnější předlohou pro finální keramický výrobek, s nímž bývají naši zákazníci velmi spokojeni.

staré průkazkové fotografie
skupinová fotografie - pro fotku na pomník

SKUPINOVÉ FOTOGRAFIE

Jakékoli velké skupinové fotografie z běžného soukromého života lze též použít pro naše účely. Jedná se o fotky z výletů, narozeninových oslav či jiných významných rodinných událostí. V tomto případě však velmi záleží na celkové kvalitě fotografie z hlediska kontrastu, ostrosti a struktury papíru. Budete se divit, ale kvalitnějšími detaily se vyznačují spíše staré dobré černobílé fotografie.
Dalším aspektem k posouzení je také dostatečná velikost hlavy – zvětšení miniaturního portrétu by totiž značně ubralo na kvalitě, takže čím větší je, tím lépe. V případě, že je velikost hlavy dostačující, dokážeme si s úpravou poradit. Portrét zvětšíme, odstraníme rušivé pozadí a nahradíme jej novým jemně stínovaným. Vyretušujeme i drobné kazy na snímku. Výslednou prací budete jistě nadšeni.

ČERNOBÍLÉ PRŮKAZOVÉ FOTOGRAFIE

Staré černobílé ateliérové fotografie různých velikostí jsou dnes již velkou vzácností a nostalgickou památkou na doby minulé. Často ohromují svou vyjímečnou ostrostí, světlem, kontrastem i kresbou. Vznikly za použití kvalitních přístrojů a bývají dílem odborníků, proto se velmi dobře hodí jako předloha pro naši další práci.Pokud je ale fotka v dobrém stavu, je možné s ní dále pracovat – lze ji zvětšit do požadovaného formátu podle typu produktu, který si vyberete. U těchto zvětšenin je ovšem nutno počítat s drobnou ztrátou tiskové kvality. (Všimněte si, že u dokladové fotografie se klade největší důraz na zachycení detailu hlavy, zatímco pozadí, oděv a ostatní aspekty jsou vedlejší. Nesmí nás tedy překvapit, že se tyto skutečnosti projeví i při zvětšení portrétu.)
I přesto je pasová fotografie nejběžnější předlohou pro finální keramický výrobek, s nímž bývají naši zákazníci velmi spokojeni.

staré průkazkové fotografie na foto na hrob
ateliérová fotografie

ATÉLIÉROVÉ A PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFIE

Jedná se o kvalitní umělecké fotografie, které vznikly rukou skutečných profesionálů. Bývají skvělou předlohou pro naše další zpracování.Dalším aspektem k posouzení je také dostatečná velikost hlavy – zvětšení miniaturního portrétu by totiž značně ubralo na kvalitě, takže čím větší je, tím lépe. V případě, že je velikost hlavy dostačující, dokážeme si s úpravou poradit. Portrét zvětšíme, odstraníme rušivé pozadí a nahradíme jej novým jemně stínovaným. Vyretušujeme i drobné kazy na snímku. Výslednou prací budete jistě nadšeni.

skeny

Máme na mysli digitální data vzniklá naskenováním originálních fotografií.
(Pokud nevíte, jak fotografie sami naskenovat, pošlete nám fotografie poštou a my vám je zdarma naskenujeme. Více informací v sekci: SKENOVÁNÍ A OŘEZ)
I přesto je pasová fotografie nejběžnější předlohou pro finální keramický výrobek, s nímž bývají naši zákazníci velmi spokojeni.

skenování fotografie na hrob
digitální fotografie na náhrobek

FOTOGRAFIE Z DIGITÁLNÍCH FOTOAPARÁTŮ (KOMPAKT, DSLR)

Fotografie z digitálního fotoaparátu nijak neupravujte ani neořezávejte – nechte tyto úpravy na nás! Zašlete nám je v příloze jako samostatný soubor tak, jak jsou. Vytisknutím na běžné tiskárně či jinými úpravami se může totiž výrazně snížit jejich kvalita potřebná pro naše další zpracování. Nezmenšujte ani pixelovou velikost souboru – tento zásah může také ovlivnit ostrost snímku. Pokud fotografie zobrazuje více osob, je potřeba označit správnou postavu jednoduchým popisem. (Např. žena stojící druhá zleva s květinou v ruce.) Nebude-li fotografie pro další zpracování vhodná, obratem Vás na to upozorníme a vyžádáme si jinou.

fotografie z mobilu

V poslední době vzniká nejvíce fotografií pořízených jednoduše mobilním telefonem. Ano, i z tohoto zdroje může vzniknout pěkná pěkná porcelánová fotografie, záleží však opět na kvalitě. Zašlete nám svou fotografii bez úprav k posouzení a my Vám dáme vědět, zda vyhovuje či nikoli. Výrazně však nedoporučujeme telefonem přefocovat jiné papírové fotografie. (viz ukázka) Přefocené fotografie bývají velmi nekvalitní, tudíž nejsou vhodné pro další zpracování. Jedním z důvodů je špatné nasvícení – běžné domácí osvětlení totiž vrhá nepěkné stíny a mění barvy. Nesprávný úhel při focení také vede k deformaci tváře a fotografie bývá rozmazaná. Proto vždy upřednostňujeme fotografii originální, tedy prvotní.
vyfocení fotografie mobilem

Print screeny

Zbytečně se tímto ztrácí kvalita fotografie. Vždy je lepší najít originální zdroj fotografie.

NEGATIVY

Je možné naskenovat transparentní předlohy (nejčastěji kinofilm a středoformát.) Bez obav nám je můžete zaslat a my je profesionálně naskenujeme.

negativy pro foto na náhrobek
kresba a perokresba jako fotka na pomník

KRESBY, MALBY A PEROKRESBY

Kvalitně nafocené nebo naskenované kresby, malby či jiné umělecké ztvárnění portrétů jsou velmi vhodné k dalšímu zpracování.

Je také možné z nekvalitní fotografie vytvořit kresbu. Je to náročný proces, ale pro zákazníky, kteří nemají kvalitní předlohu a přesto chtějí mít hezkou vzpomínku, nabízíme i tuto službu. Poptejte tuto službu e-mailem, nebo telefonicky. 

PLASTOVÉ IDENTIFIKAČNÍ KARTY

Nejsou vhodné k dalšímu uměleckému zpracování. Při skenování těchto předloh vzniká podprůměrná kvalita předlohy pro fotografii na hrob. 

plastové identifikační karty
kopie z tiskárny foto na pomník

KOPIE POŘÍZENÉ BĚŽNÝMI TISKÁRNAMI

Nejsou vhodné k dalšímu uměleckému zpracování.