ČASTÉ NEDOSTAKY

Pokud chcete urychlit celý proces zhotovení své porcelánové fotografie, je dobré se vyvarovat případných komplikací. Nabízíme Vám souhrn nejčastějších problémových aspektů, na které se vyplatí dát pozor. Vyvarujte se častým nedostatkům a urychlíte tím čas potřebný pro výrobu fotografií na hroby a pomníky.

přefocení fotografie

Zákazníci často považují přefocení papírové fotografie mobilem za nejjednodušší způsob, jak nám mohou předlohu emailem doručit.

Tento způsob je však naprosto nevyhovující, protože fotografie značně ztrácí na kvalitě. Špatné světelné podmínky ubírají na barvě i na ostrosti a tvář bývá zachycena pod chybným úhlem. To vše ubírá portrétu na kráse. Doporučujeme použít kvalitní skener, anebo fotografii jednoduše zaslat poštou na naši adresu. My už ji převedeme do digitální podoby s ohledem na všechny potřebné požadavky kvality. Papírovou fotografii Vám bezpečně vrátíme spolu s hotovým výrobkem.

přefocení fotografie
špatné rozlišení

Nízké rozlišení fotografie

Nízké rozlišení u fotografie je problém, neboť má opět dopad na celkovou kvalitu výrobku. Je-li situace způsobena chybným nastavením skeneru, dá se potíž jednoduše napravit správným nastavením. Stále je tu také možnost zaslat nám fotografii fyzicky a my si ji pomocí profesionální techniky naskenujeme sami.

Fotografie s nízkým rozlišením vytvořené přímo mobilem nebo digitálním fotoaparátem sice lze využít pro výrobu, ovšem je třeba dopředu počítat se sníženou kvalitou.

Všechny tyto komplikace individuálně probereme a doporučíme Vám nejlepší možné řešení.

NEVHODNÝ OŘEZ

Abychom mohli portrét správně umístit do tiskového formátu, potřebujeme jej mít „správně oříznutý“, tozn. mít kolem samotného portrétu dostatek místa. Fotografie tedy nesmí být oříznutá příliš blízko obličeje. Nejlepším řešením je, když nám zašlete celou fotografii a označíte popisem správný portrét. My už provedeme všechny potřebné úpravy.
ořez fotky na pomník

nEREÁLNÁ OČEKÁVÁNÍ

Ačkoli jsme hrdí na své profesionální schopnosti, kouzlit přeci jen neumíme. Pokud dostaneme k dispozici předlohu velmi malých rozměrů a zákazník požaduje přílišné zvětšení, potom také musí brát v potaz přirozenou ztrátu kvality. Děláme, co umíme, ale jen potud, kde leží hranice reálných možností. Děkujeme Vám za pochopení.